
Ročník 2022
22. 07. – 24. 07.
Pátek
Ažběta Dudová je pražská písničkářka vyprávějící o přírodních panoramatech, sídlištních betonových labyrintech, důležitosti mezilidského pochopení, i stínech a černých šmouhách na duši snad každého z nás, v písních s notnou dávkou sentimentu, dekadence a sarkasmu. V předloňském roce se kolem ní utvořila kapela Vnitrublok, stále však vystupuje i sólově.
Rap a živá kapela. Desetičlenná parta mladých lidí, která dokáže rozpoutat radost v každém klubu a na každé akci, třeba i v kostele.
Tři trombony, tuba, trubka, saxofon, basa, bicí a dva rappeři. To je kombinace, která vás jistě bude bavit.
Shizzle Orchestra ve své hudbě pracují s prvky klasického hip hopu, balkánské dechovky, jazzu a klasické hudby.
V roce 2021 vydali své debutové album Svět se zbláznil. Dva roky práce deseti lidí ve třinácti písničkách.
Chceš ho slyšet naživo? Přijď na koncert a staň se součástí téhle nekonečné rošťárny.
"Rapujeme o životě, který žijeme my a taky o tom tvém."
Na tento víkend se Praho! project přemístil na KUKOKLI a připravil speciální edici doprovodného programu po celém areálu. Můžete najít celkem sedm stanovišť, kde vám budou položeny nejrůznější otázky, nebo bude dán prostor vaší vlastní fantazii. V pátek vám projekt představíme a během nedělního dopoledne proběhne čtení těch nejzajímavějších výpovědí.
Těšíme se na vaše odpovědi!
Projekt PRAHO! vznikl v říjnu 2021. Tou dobou jsme do veřejného prostoru začali umisťovat několik desítek básní ve formě samolepek, plakátů a billboardů. Každý text nese kromě své myšlenky a očíslování také QR kód, který odkazuje na webové stránky s několika otázkami osobního rázu. Na stránky je také možnost nahrávat fotografie či videa.
Od spuštění projektu se nám dostalo na 6.000 výpovědí, které nádherně poukazují na jedinečnost každého z nás. Mnohé si protiřečí, jiné se opakují – časté jsou například zmínky o pocitu samoty či neporozumění. Lidé – i možná díky skutečnosti, že je projekt anonymní – s námi sdílí své největší obavy, tajemství nebo naopak zasílají svoji poezii, kresby či dokonce krátké filmy. Jde o neuvěřitelnou sbírku názorů zprava doleva, všemožných pocitů, uměleckých vyjádření a myšlenkových pochodů.
Na pozadí vzniku projektu stojí tři základní aspekty – prvním z nich je naše snaha o vytrhnutí náhodných lidí z každodenní šedi, druhý je jakýsi boj proti exkluzivitě vystavování umění v galeriích prostřednictvím vystavování ve veřejném prostoru a třetí, v současnou chvíli ten nejdůležitější, touha propojit společnost dohromady a poukázat na skutečnost, že si v tomto na první pohled odcizeném světě můžeme být daleko blíž, než se občas zdá.
Právě poslední aspekt představuje myšlenku stojící na pozadí vzniku čtyřdílné publikace, která si klade za cíl zprostředkovat některé z výpovědí, jež se nám do dnešního dne podařilo nasbírat, ostatním. Publikace jsou k zakoupení i zde na Kukokli.
A je k tomu dobrý důvod - rozhodli jsme se totiž projekt na tento víkend z Prahy přesunout sem a vyzkoušet, co všechno jsme schopní navzájem sdílet. Tak měj oči otevřené - občas máme tendenci skrývat se v detailech.
Oblíbění Koně a Prase si po třech letech opět zahrají na KUKOKLI.
Kapela vznikla na popud Martina a Viktora v roce 2013 za účelem hraní na
vernisážích. V roce 2015 se do kapely připojila Lenka a kapela se začala formovat do dnešní
podoby. Původní tvorbu charakterizovaly jednoduché písně s banjem, saxofonem, heligonkou a
dětským klavírkem. S Lenkou si zkoušeli střídat různé nástroje, po 1,5 leté pauze se nástrojové
obsazení u každého z nich usadilo. Texty veselou formou odražejí každodenní situaci obyčejných lidí s důrazem na ekologii a kritiku společnosti. Kapela dlouho vystupovala převážně ve svém rodném měste Valmezu.
Ještě než vyšla jejich první deska Bramborové hity, nasadili singl Vysavač do hitparády Velká sedma na Radiu 1, kde se udržel celých 7 týdnů.
Metoděj a Dozer opět přináší vesmírnou improvizaci. O čem budou hrát? To se dozvíte 22.7. na KUKOKLI.
K herecké dvojci se i tentokrát přidá muzikant Dan Vertígo, který neznámo podpoří hudebně. Nevíte co si pod tím představit? Věříme, že ani samotný muzikant ne. Což je další důvod podporující chtíč Vaší přítomnosti.
Tragická loutková opera. V rolích zpěváků vystupují pravěké organismy a tvorové, včetně dinosaurů, kteří mají mnohem bohatší spektrum vokálních rozsahů a znění než lidé. Velikosti některých zpěváků odpovídají rozměrům tragédie, kterou zatím lidstvo v plné míře nepoznalo - tragédie vymírání. Opera má autentické libreto a hudbu a bude uvedena ve čtyřech jazycích.
Tvorba Opatova modulu spočívá v realtime modulaci zvukových i obrazových samplů předkládané trojicí elektro opatů. Kombinace krádeže a field recordingu se prostřednictvím legendárního dynamického mixu Korg KM-202 dostává do přeháňky lámaných i ostrých beatů. Zvuková tvorba je inspirovaná mimo jiné produkcí Flying Lotus, Jon Hopkins nebo Boards of Canada. Těšit se můžete i na synchronizující projekci.
Bratři jsou na české elektronické scéně od roku 2016. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky, techna a ambientu. Hlavním hnacím motorem jsou Jiřím hrané živé bicí, melodické motivy a sekvence pak vytváří Ondřej na analogové a modulární syntezátory. Dva podmanivé proudy se na pódiu spojují v jeden nekompromisní tok elektrizující energie. V roce 2017 vydali Bratři EP Monster a následující rok singl Manual. Od svého vzniku v roce 2016 odehráli velké množství koncertů a festivalů, jako je např. Beseda u Bigbítu, Povaleč nebo Colours of Ostrava. Jako support se objevili např. před jmény jako Rone, Chrome Sparks, Jan Blomqvist a v březnu 2019 před Jonem Hopkinsem ve Fóru Karlín. V dubnu 2019 vydali singl a videoklip Monarch a zúčastnili se showcase festivalu Tallinn Music Week. Následovala celá řada zahraničních akcí jako je budapešťský BUSH, slovinský MENT, londýnský Sound of Vision a prestižní holandský showcase Eurosonic Noorderslag (2019 a 2020). V únoru 2020 Bratři začali spolupracovat s uznávaným německým producentem elektronické hudby Hannesem Biegerem. Tato spolupráce se promítla nejen do debutového alba Two Minds (září 2021), ale je k slyšení i na produkci dua v roce 2022.
I když jsi na fesťáku občas úplně v háji v beauty stánku se budeš cítit jako v Ráji.
Těšit se můžeš na zlato, stříbro, copánky, kamínky, třpytky, že zastíníš ty nejkrásnější luční kytky.
Eva, MUA
&
Kačka, kadeřnice
„Jsem Eva a dělám make-up art, s láskou a radostí za všech okolností.
Těším se na Vás na KUKOKLI 2022“
Eva, IG @valeeva_mua
„Jsem kadeřnice z Mělníka a nějakou dobu se věnuji i copánkům s kanekalonem či bez. Pracuji na Mělníku ve Studiu K a mou práci můžeš najít na Instagramu @kosmetikacka kde mimochodem i radím, jak se o vlásky správně starat. Na festivalu ti můžu zaplést boxerské copy s kanekalonem či bez nebo pár mini copánků. Do copánků můžeme přidat ozdoby či třpytky.
Budu se na vás všechny moc těšit.“
Kačka
Sobota
Komorní dokumentární loutková inscenace ruské scénografky tvořící v Praze. Daria Gosteva vypráví o podivném domě pod smrky kousek za Moskvou. Ze vzpomínek se noří tajemný dům se studenou kuchyní postavenou z okenních rámů a strmými červenými schody a jeho bizarní obyvatelé a sousedi: zpívající buržujka, veterán afghánské války, sourozenci Dong a Jumbli a další zvláštní obyvatelé tohoto blízkého a přece tak vzdáleného světa.
Poděkování: Dagmar Urbánková, Tomáš Procházka, Jiří Vydra, Anna Belova
Podpořili: Nová Síť, AMU v Praze
Workshopy Dr. Filipitche jsou kombinací dosavadních uměleckých zkušeností, didaktických pouček vysosaných na vysoké škole a odborných informací z odborných publikací. Bojí se hadů.
Na workshopu se pokusí účastníkům dokázat komplexnost slam poetry skrze atributy mluveného projevu (od verbální komunikace přes parajazyk až po komunikaci nonverbální - má na to konkrétní úkol), zároveň jim případně skrze sérii cvičení ukáže, jak zatočit s tvůrčím blokem a co případně použít, když mají pocit, že je v tvorbě nic nenapadá.
Karolina Beranova je písničkářka a audiovizuální umělkyně působící v Praze. Prostřednictvím hudby a vizuálu zkoumá pomyslné hranice reality, které zároveň provází každodenními myšlenkami nad dospíváním, hodnotami a vztahy, spolu s elektrickou kytarou a jemnými vokály a back-in tracky. Na KUKOKLI vystoupí za doprovodu kytaristy.
Autorské čtení blogu Hlavu vzhůru nohama, blogu ze života produkční.
Je produkční jen práce, nebo poslání? A dá se tahle diagnóza někdy vypnout? Historky a příhody z divadel, výstavních síní i od filmu vás možná pobaví a zaručeně inspirují, jak některé věci (ne)dělat.
Blog vznikl jako „korona“ projekt produkční Terky Tomášové a doplňují ho ilustrace Terky Tomášové (nikoli alter ega, ale její švagrové).
Kapela Tygroo vynalézavě kombinuje tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s žánry moderními, jako jsou například funk a hiphop, ale také dubstep a další elektronická hudba. To vše hrají na akustické nástroje, především dechy a bicí, což kapele dodává velmi výraznou barvu a energii, jejíž vlny vás zanesou tu do New Orleans, tu na Guču nebo do Oděsy, tu zas do newyorského metra. Přijďte si poslechnout Klezmer-Funk, Balkan-Jungle, Jazz-Dubstep, Brasshouse, Cave Music, Trashdisco a kdo ví co ještě!
Jednoaktovka Telefon aneb Láska ve Třech italského skladatele Giana Carla Menottiho měla svou premiéru v roce 1947 jako komické intermezzo Menottiho tragické opery Medium. Rychle se stala skladatelovou nejhranější operou. Svým námětem paroduje hektický nový způsob života mladých Američanů 40. let 20. století.
Neoklasik orchestr (nko) je pražský orchestr založený roku 2020 uměleckým vedoucím a dirigentem Václavem Dlaskem. Dramaturgie nko je zaměřena na interpretaci neoklasicistních děl a dalších moderních skladeb 20. – 21. století, které odkazují na dobové hudební styly. Koncerty, které pořádá, proto nabízí široké možnosti interpretace napříč mnoha hudebními směry, jako jsou například neobaroko, neoklasicismus, neoverismus, neoimpresionismus, neofolklorismus a další.
Amelie Siba je mladá, půvabná písničkářka z Prahy, je jednou z nejvýraznějších tváří současné české nezávislé hudební scény a její jméno je především spojováno s pojmy něžnosti a blízkosti. Hudebnice vkládá do každé z písniček svůj vlastní příběh, který se týká retrospektivních stavů a rozpoložení jí samotné. Na KUKOKLI se představení se svou kapelou.
Konverzační groteska s hudebně-pohybovými výstupy
Několik postav se za stmívání náhodou potkává na kraji lesa, aniž by věděly, kde se skutečně nachází. Jsou ztraceny a široko daleko nikdo ani nic není. Každá z nich se na samotném místě ocitá ze záhadných důvodů, které se postupně dozvídají. Ve skutečnosti mají mnohem více společného, než si původně mysleli. V reálném čase se tak odehrává mysteriózně-humorný příběh, kdy se na jednom místě příchozí postavy dohadují o tom, jak řešit danou situaci, a sice přežití následující noci uprostřed samoty s cizími lidmi, které právě potkaly. Ze strachu, že tato noc bude jejich poslední, jelikož zcela ztratí povědomí o sobě samotných a tom, jak že se na daném místě skutečně ocitli, utvoří podivné společenství, které začne oslavovat život do úplného maxima.
Filip Koryta aka Dr. Filipitch
Performer, spisovatel, pedagog a moderátor. V roce 2017 se stal mistrem ČR ve slam poetry, o rok později dokončil studia Pedagogické fakulty ZČU v Plzni a roce 2019 vydal druhé album se svým intelektuálně porno-popovým projektem. Dohromady vydal 6 knih a 3 hudební alba, vystupoval na stovkách akcí a miluje vodní meloun. Bojí se hadů.
Večerka
Hanka se sice nyní považuje za Pražáka, ale ve skutečnosti vyrůstala v Sokolově, přičemž léta trávila většinou v Hanoji. Momentálně pracuje v oboru data science a slam poetry tak doplňuje její svět o možnost přebíhat z datového světa do poetického a zase zpět. Její texty jsou většinou snahou o polidštění politiky a zachycení prchavosti identity.
52 Hertz Whale je bratislavská kapela pojmenovaná podle nejosamělejší velryby v oceánu, která je jako jediná schopna vydávat zvuk při této frekvenci.
Jejich tvorba je nahněvaná, divoká a melancholická, doplněna výbušnou energií a úzkostí.
Kapela debutovala v roce 2015 eponymním EP. V roce 2017 skupina vydala své první celovečerní studiové album s názvem I’ve met a lot of people. Od té doby již hrála na akcích jako je festival Pohoda, předskakovala Algiers, The Underground Youth, Les Discrets, The Physics House Band, Soviet Soviet nebo Acute Dose.
Pro velký úspěch v roce 2020 se na KUKOKLI vrací oblíbené složení Dj Swing Garden & Tomáš Havlínek & Safety Match.
Dj Swing Garden, muzikant z Prahy působící v současné době v Irsku vám garantuje pohodovou zábavu. Rozhodně nenechá nikoho sedět v klidu. Na KUKOKLI vás roztančí house-dnb setem s live muzikantem Tomášem Havlínkem (housle) po boku s doprovodnou djkou Safety Match.
I když jsi na fesťáku občas úplně v háji v beauty stánku se budeš cítit jako v Ráji.
Těšit se můžeš na zlato, stříbro, copánky, kamínky, třpytky, že zastíníš ty nejkrásnější luční kytky.
Eva, MUA
&
Kačka, kadeřnice
„Jsem Eva a dělám make-up art, s láskou a radostí za všech okolností.
Těším se na Vás na KUKOKLI 2022“
Eva, IG @valeeva_mua
„Jsem kadeřnice z Mělníka a nějakou dobu se věnuji i copánkům s kanekalonem či bez. Pracuji na Mělníku ve Studiu K a mou práci můžeš najít na Instagramu @kosmetikacka kde mimochodem i radím, jak se o vlásky správně starat. Na festivalu ti můžu zaplést boxerské copy s kanekalonem či bez nebo pár mini copánků. Do copánků můžeme přidat ozdoby či třpytky.
Budu se na vás všechny moc těšit.“
Kačka
Neděle
Komorní dokumentární loutková inscenace ruské scénografky tvořící v Praze. Daria Gosteva vypráví o podivném domě pod smrky kousek za Moskvou. Ze vzpomínek se noří tajemný dům se studenou kuchyní postavenou z okenních rámů a strmými červenými schody a jeho bizarní obyvatelé a sousedi: zpívající buržujka, veterán afghánské války, sourozenci Dong a Jumbli a další zvláštní obyvatelé tohoto blízkého a přece tak vzdáleného světa.
Poděkování: Dagmar Urbánková, Tomáš Procházka, Jiří Vydra, Anna Belova
Podpořili: Nová Síť, AMU v Praze
Na tento víkend se Praho! project přemístil na KUKOKLI a připravil speciální edici doprovodného programu po celém areálu. Můžete najít celkem sedm stanovišť, kde vám budou položeny nejrůznější otázky, nebo bude dán prostor vaší vlastní fantazii. Těšíme se na vaše odpovědi a během nedělního dopoledne proběhne čtení těch nejzajímavějších výpovědí.
Projekt PRAHO! vznikl v říjnu 2021. Tou dobou jsme do veřejného prostoru začali umisťovat několik desítek básní ve formě samolepek, plakátů a billboardů. Každý text nese kromě své myšlenky a očíslování také QR kód, který odkazuje na webové stránky s několika otázkami osobního rázu. Na stránky je také možnost nahrávat fotografie či videa.
Od spuštění projektu se nám dostalo na 6.000 výpovědí, které nádherně poukazují na jedinečnost každého z nás. Mnohé si protiřečí, jiné se opakují – časté jsou například zmínky o pocitu samoty či neporozumění. Lidé – i možná díky skutečnosti, že je projekt anonymní – s námi sdílí své největší obavy, tajemství nebo naopak zasílají svoji poezii, kresby či dokonce krátké filmy. Jde o neuvěřitelnou sbírku názorů zprava doleva, všemožných pocitů, uměleckých vyjádření a myšlenkových pochodů.
Na pozadí vzniku projektu stojí tři základní aspekty – prvním z nich je naše snaha o vytrhnutí náhodných lidí z každodenní šedi, druhý je jakýsi boj proti exkluzivitě vystavování umění v galeriích prostřednictvím vystavování ve veřejném prostoru a třetí, v současnou chvíli ten nejdůležitější, touha propojit společnost dohromady a poukázat na skutečnost, že si v tomto na první pohled odcizeném světě můžeme být daleko blíž, než se občas zdá.
Právě poslední aspekt představuje myšlenku stojící na pozadí vzniku čtyřdílné publikace, která si klade za cíl zprostředkovat některé z výpovědí, jež se nám do dnešního dne podařilo nasbírat, ostatním. Publikace jsou k zakoupení i zde na KUKOKLI.
A je k tomu dobrý důvod - rozhodli jsme se totiž projekt na tento víkend z Prahy přesunout sem a vyzkoušet, co všechno jsme schopní navzájem sdílet. Tak měj oči otevřené - občas máme tendenci skrývat se v detailech.