Ročník 2023
21. 07. – 23. 07.
PÁTEK
Energické shows a bigbandové prvky v kontextu indie-rockové kapely. Jejich nedávný singl Palette of the World byl zároveň hymnou Central European Jamboree, na kterém kapela vystoupila minulý rok. Hudba STAYJ připomíná, že i když se někdy nenacházíme v nejpříjemnějších situacích, většinou z nich vede cesta ven. Často k tomu stačí změna přístupu, sebevědomí a víra, že to má smysl. Jonášova kytarová virtuozita, Pepovo sólo na trumpetu se zavřenýma očima, Davidův sedmi čtvrťový rytmus, najazzlé harmonie Kubových kláves a dunění Honzovy baskytary. “Dělá nám obrovskou radost, když vidíme, jak si lidi na koncertech zpívají naše písničky s náma. Mezi hledištěm a podiem v tu chvíli neexistuje hranice.
Mladý zpěvák s nezaměnitelnou barvu hlasu a s originálním projevem. Jeho hudebni styl je směs prvků brit-popu a klasických žánrů 50.-70.let.
Polanský versus Langman je hudební projekt dvou pražských hudebníků. Hudbu tvoří pouze s violou a bicí, a to pomocí smyček a vokálů. I přes vyparáděné zadní instrumentální vukové prvky mají opravdový zvuk rockové kapely.
Pohybová performance s doprovodem živé hudby na jednom objektu.
JEDNA JE PLÁČ A DVĚ JSOU SMÍCH, TŘI BUDOU SVATBA, ČTYŘI ROZENÍ , PĚT JICH JE STŘÍBRO, ŠEST Z LATO ZAS , SEDM TAJEMSTVÍ, KTERÉ NÁM NEŘÍKÁŠ, OSM NEBE , DEVĚT PEKLO A DESET SE ČERTA LEKLO.
Žijí po našem boku, stejně jako okupují svá území v lesích daleko od lidí. Jejich barva, nahrbený postoj a láska ke zdechlinám napomohly tomu, že se staly symbolem smrti. Jsou ale i symbolem narození. Vrány jako nositelky snů a tajemství.
Tvůrčí tým:
Koncept a interpretace: Andrea Vykysalá, Karolína Křížková
Režijní spolupráce: Eliška Brtnická
Scénografie: Herrmann & Coufal
Hudba: Terezie Vodička Kovalová
Kostýmy: Michaela Čapková
Lightdesign: Niels Doucet
V aktuální letní produkci Lanterna futuri se 30 mladých umělců a umělkyň z trojmezí D-CZ-Pl věnuje tématu Change. Po dobu 10 dnů se zabývali výzvami naší doby a skrze divadelní a živou hudební produkci vyjádřili svůj pohled na svět s nutnými změnami v naší společnosti.
Mladí herci a hudebníci společně vytvořili vzrušující představení, které bude nyní uvedeno na několika místech v rámci turné. Kromě divadelní inscenace vzniklo mnoho skvělých písní, které se postarají o nezapomenutelný večer s koncertním programem.
Post rocková indie folk kapela zformovaná kolem písničkáře Jakuba Jiráska. Ten působil nejprve jako sólista a pod jménem J natočil několik lo-fi folkových singlů a EP. Postupem času se začal obklopovat dalšími muzikanty, až z toho vykrystalizovala regulérní kapela.
fúze psychedelie, fuzzu a rock’n’rollu, rotující ve spirále prostoročasu,
spojující minulost, současnost i budoucnost
To, co v roce 2015 začalo inzerátem, vyústilo ve spojení čtyř zdánlivě odlišných hudebních
elementů a dalo dohromady partu přátel, kteří pod hávem psychedelie tvoří Madhouse
Express. Čtveřice z Prahy funguje ve složení: Maxmilián Hruška zpěv, klávesy, kytara,
theremin – Daniel Novotný kytara – Gregor von Kolofon basová kytara – Petr Podzimek bicí.
Během několika let se stali z malé klubové kapely nepřehlédnutelnou silou české psychedelie
a vybudovali si na alternativní scéně jistou fanouškovskou základnu.
Někdo říká, že mu připomínají The Doors, někdo Pink Floyd... Pravdou je, že má kapela základy
inspirace v 60. letech, nejedná se ale o žádnou kopírku. Svým talentem, autorskou invencí a
touhou po experimentování, přináší na současnou českou scénu svěží koncept
neopsychedelie s ozvěnami toho, jak současná psychedelie rezonuje ve světě.
Změny nálad, zvukové efekty, intenzivní kytarové riffy a melodie, chytlavé basové linky,
pulzující klávesy, energické bicí, nebo excentricky šílený zpěv. Komplexní elixír v sobě mísí
ingredience z rock‘n‘rollu, space rocku, psych popu, garage rocku, nebo i stoneru.
když jsi na fesťáku úplně v háji, v našem beauty stánku se budeš cítit jako v ráji.
Těšit se můžeš na zlato, stříbro, třpytky, kamínky, že zastíníš i ty nejkrásnější luční kytky.
Jsem Eva, a dělám make-up art s láskou a radostí za všech okolností.
Těším se na Vás na letošním KUKOKLI!
Open Perception / Otevřené vnímání (2021) je sérií světelných objektů demonstrující nastavení iluzorního světa kolem nás, který se zakládá na reklamě a podprahové manipulaci skrze společné kódy v našem kolektivním vědomí.
SOBOTA
když jsi na fesťáku úplně v háji, v našem beauty stánku se budeš cítit jako v ráji.
Těšit se můžeš na zlato, stříbro, třpytky, kamínky, že zastíníš i ty nejkrásnější luční kytky.
Jsem Eva, a dělám make-up art s láskou a radostí za všech okolností.
Těším se na Vás na letošním KUKOKLI!
Přijďte rozdýchat plíce, rozproudit krev a pozdravit nový den jógou v trávě.
Ver Terrae hledá pestrost a krásu lidových písní a přetavuje je do osobité podoby.
Slackline je aktivní meditací, zapojuje celé tělo, je ale i prostředkem k vyčištění mysli.
Workshop s Ondrou Piskáčkem vás provede základy technik chůze, ale i pár triky, tak abyste mohli využít její potenciál.
Slackline bude k dispozici po celou dobu festivalu.
Viktor Kačani s vámi nasdílí vzádelenou i nedalekou historii kostela Navštívení Panny Marie i jeho okolí.
Marcela Brožová Váňová je hudebnice a lektorka kurzů hry na ukulele z Prahy. Miluje jakékoliv umělecké dění a ráda pomáhá jeho realizaci. Potkáte ji jako jednu z produkčních na Beduín stagi a taky na sobotním ukulele workshopu
Premiéra site specific představení
Gratulujeme! Jste o krok blíž k získání nového vzrušujícího života na planetách, o kterých jste ani nesnili. Povinně nepovinná soutěž pro celou rodinu. Tragikomické představení, kde ani jedna bavlnka nezůstane suchá.
Eva Marie Růžena
Je absolventkou Fakulty výtvarného umění VUT, na níž se zabývala performativními procesy vzniku slova a akce. Je finalistkou Literární soutěže Františka Halase 2021.
Vít Malota
Je režisér, básník a literární kritik. Přispívá pravidelně do lit. časopisů jako jsou Host, Tvar či Souvislosti. Coby režisér a interpret spolupracuje mimo jiné s Českým rozhlasem či vydavatelstvím OneHotBook. Je lektorem a porotcem recitace a divadel celostátních přehlídek. Laureát Literární ceny Františka Halase za rok 2020. Vydal básnickou sbírku Bez obrazů navíc.
Berlínská High Energy Fuzz‘n‘Roll kapela.
Strýc Pepin
(Josef Procházka)
Mistr ČR ve slam poetry za rok 2022, aktivně slamuje od roku 2021. Studuje sociologii na FSV UK, chodí běhat na Vítkov a občas jezdí domů, do Ústí nad Labem. Řadí se mezi představitele české slamové „haha sekce“ a je na to hrdý.
Jakub Foll
Po čtyřech letech studia na Lékařské fakultě UK odešel, a začal studovat na DAMU, obor Herectví alternativního a loutkového divadla.. Najdete ho v několika hrách divadla DISK.
moderátor: Jakub Vinařický
Alternativní písničkářku Marjari (Martina Činátlová) z Českých Budějovic nejvíce
vystihují vrstvy kytarových sekvencí nahraných na looper doplňené jejím
křehkým zpěvem. Marjari v loňském roce vydala své první EP a několik singlů.
Letos Marjari vydala svou debutovou LP desku s názvem „Hey Girl“ vznikající
společně s doprovodnou kapelou (basa, bicí). Na desce Hey Girl autorka, stejně
jako na předchozích písních, vychází ze svých osobních zážitků, pocitů a nálad.
Živé koncety Marjari hraje s doprovodnou kapelou, která celému koncertu
přidává na dynamičnosti.
Nina Rosa je pražské trio, které založila zpěvačka a houslistka Nina Marinová a které je pojmenováno po Ninině největší fanynce - její babičce.
Okouzlující, extatická hudba protkaná sluncem – tak by se dala charakterizovat kapela Island Mint, která na pražské scéně působí jako zjevení. Kombinace sunshine popu a garage rocku 60. let s odkazy na devadesátkový shoegaze společně s hřejivým analogovým soundem vás vykoupe v oceánu dětské nostalgie. Pětičlenná formace, momentálně rozkročená mezi Prahou a Berlínem, vznikla evolucí ze sólového projektu teprve před dvěma lety. Za tu dobu stihla odjet tour po Česku i Slovensku, zahrát na velkých festivalech a hlavně vydat debutové album Irreality (2022). Na něm Island Mint vykreslují surrealistickou krajinu plnou různorodých pocitů a snů, fascinujících zvuků a zejména všudypřítomných šneků.
Kočovná divadelní družina Ductus Deferens přichází s námořnickou komedií Drým Džurny! Plavba na trase Mělník-New York a posádka mladých dobrodruhů, kteří touží prožít americký sen a vyplaví se po Labi do širokého oceánu. Vor, loď, kánoe, kajak, pramice nebo Costa Concordia? Kapitán, loďmistr, admirál, veslař, otrok nebo Jack Sparrow? Co je čeká in dý jú es ej a dokáže malý český člověk obstát za velkou louží, i když neumí ani slovo anglicky? Je certifikát Czenglish B1 dostačující a domluví se Slovan za louží, jak se říká, nohama rukama?
Každý z nás se bez ustání mění...
Svůj intimní svět stvořila bezprostředně post
Veškerou přítomnost zastíní a zcela pohltí
Kde se smích a slzy proplétají
Její tělo křehké, ale zároveň silné
Sleduj ženu, jak s lánem souzní a hýbá se s ním v souhře dvojí
Tvoří jedinečnou atmosféru plnou světla a tmy.
Novocirkusové sólové představení "STAV" je paralelou ženy, jdoucí po své životní cestě. Čas běží a s ním se i ona v každém okamžiku mění. Minulost, současnost a budoucnost se mísí v dialogu mezi jejím vnitřním já a minulostí, kde se prolínají ideály, strachy a touhy. Lidská proměnlivost je metaforou života samotného, kde se neustále hledají nové směry a cesty.
Inscenace začala vznikat v posledním roce studia Alžběty Tiché na univerzitě Codarts v Holandsku, Její tvorba byla podpořena (koprodukována) festivalem Nultý bod, Divadlo X10, Festival FunFatale, prostorem KD Mlejn, Cirqueon a Czech Contemporary Circus Showcase.
THE EYE OF TIME je sólový projekt francouzského hudebníka Marca Euvrieho. Na klavír začal hrát ve svých devíti letech, své první skladby složil s patnácti a po dokončení školy studoval na konzervatoři violoncello. Euvrie se angažoval v několika kapelách, než začal převádět svou osobní reflexi našeho složitého světa do hudby, která iniciovala THE EYE OF TIME.
James Hrries je oblíbený britský písničkář žijící v Čechách. Jeho singly se pravidelně drží na prvních příčkách hitparád.
Nyní vydává tento britský sympaťák nové album s názvem HIRAETH a vyráží sólově i s kapelou na česká pódia.
Koncerty Jamese jsou vždy plné emocí, ať už sólově nebo s kapelou (Matěj Belko, David Landštof, Martin Kroupa Kryštof), která energicky vystihuje zvuk Jamesových songů.
Symbolické ukončení festivalu navazující na téma letošního ročníku festivalu - vesmír. Nenechte si ujít světelnou show v podání Richarda Králička.
Lasery a stroboskopy, pulzující analogové synthy, transcendentální beaty a melodie: s touto live show zve badfocus k meditaci i ravu. Kombinací elektroniky s organickým zvukem piana vytváří zcela jedinečný svět, oproštěný od žánrových konvencí a tradičních postupů.
Přes mladý věk toho má za sebou badfocus opravdu mnoho. Od založení projektu na jaře 2020 vydal první EP s názvem ep1, debutovou desku wallflower, ambientní EP emerged, vol. I a vol. II., soundtrack k debutovému tanečnímu filmu Laterny magiky Národního divadla s názvem New Normal, několik remixů a nejnovější desku meditating while raving, kterou vydal pod domácím vydavatelstvím Supraphon. Řada skladeb sklidila úspěch v nejen ve vysílání Radia 1, Radia Wave, Expres FM či bratislavského Rádio FM i v řadě editoriálních Spotify playlistů. V rámci poslední desky navíc ve spolupráci s imerzivním a digitálním studiem MOYA, které stojí vizuální identitou desky, představil interaktivní merch s prvky rozšířené reality.
Open Perception / Otevřené vnímání (2021) je sérií světelných objektů demonstrující nastavení iluzorního světa kolem nás, který se zakládá na reklamě a podprahové manipulaci skrze společné kódy v našem kolektivním vědomí.